Подаровані книги

Золотий фонд нації : Золота книга України / автор упор. В. Болгов. – К.: Українська конференція журналістів; Національний рейтинг України, 2012. – Вип. 4. — 496 с.

У книзі всебічно висвітлено об’єктивну інформацію про перспективи  розвитку лідерів вітчизняної економіки, виробництва, промисловості, освіти, громадського життя. Видання інформує про достойні імена, які своїм життям і діяльністю є справжніми державниками, що творили наше минуле і творять успішне сьогодення.

На сторінках книги представлені Герої України, особистості у різних сферах політики, державного управління, суспільної діяльності, економіки, науки, освіти, медицини, юриспруденції, засобів масової інформації, духовності, культури, мистецтва.

«Землякам — Козятинцям, читачам бібліотеки,  з любов’ю і повагою та найкращими побажаннями щастя і добра» — свідчить дарчий напис.

Проблеми інноваційно-інвестиційного розвитку : науково-практичний журнал. – 2011. — № 2. – 276 с.

 

 

 

 

 

Калинівщина літературна. Антологія ХІХ — ХХ століть.Упорядкування, біографічні довідки: М. С. Гедз. — Вінниця: Континент — Прим.- 2005.- 183с.

…..Пропоноване видання репрезентує різножанрові літературні твори з доробку калинівчан, починаючи з Я. Потоцького, а також зразки фольклористичної та історико — етнографічної спадщини С. Олійнічука, В. Боржковського, А. Кудрицької. У текстах максимально збережені особливості мови ХІХ — ХХ ст, властиві тому часові фонетичні й правописні норми.
…..Антологія ( з — грецької «букет квітів») дарує читачеві цвіт розкішного полікультурного саду. Деякі твори, публіковані французькою, польською, російською мовами, вперше розквітають українськими словами — пелюстками на малій батьківщині авторів.

Гудима Андрій Дмитрович. З вогню і гніву… Роман у віршах. — Біла Церква: ВАТ Білоцерківська друкарня.- 2009 . — 480с.

«З вогню і гніву…» тридцять четверта книга відомого сучасного українського поета, прозаїка і публіциста Андрія Гудими, до якої увішли романи у віршах «Северин Наливайко», «Сповідь Мазепи», «Клекотіли орли», «Устим Кармелюк».
……Цю книгу автор кладе на вівтар Добра і Справедливості, на усвідомлення нашої першовартості, в ім’я національної ідеї багатостраждальної України.

Кобець Павло.Любов у стилі ретро. Повість.-Вінниця: Континент-Прим,2004.- 168с.

Стрімкий політ красивої дівчини-жар — птиці в жорстокий життєвий простір через пристрасне кохання, зраду, соціальне сміття… Політ — у невідомість. Це визначальні сюжетні віхи повісті молодого вінницького літератора.

Кочубейник С. Вдовині діти. Твої люди Вінниччино.-кн.1.-Вінниця: ТОВ «Меркьюрі-Поділля», 2011 . — 384 с.

Звичайно, аби мати  красиву історію, можна щось домислити, щось «почерпнути» з життя інших народів… Все разом то буде схоже на міфічні оповідки. Але історія повинна вчити та застерігати наших нащадків від необачних кроків, тож вона має бути правдивою і такою, якою ми її бачимо.  в книзі представлена історія села Кордишівка Козятинського району Вінницької області, люди краю та спогади про повоєнні роки.

 

Кривов Л. П., Нагорянський В. І. Заради життя на землі. Художньо — документальні повісті та оповідання — Вінниця: «Вінницька газета», 2011 . — 368 с.

У книгу відомого козятинського краєзнавця Л. П. Кривова та ветерана  1941-1945 рр. В. І. Нагорянського увійшли  історичні події, що сталися у роки страшного лихоліття війни. Події афганської війни. Автори висвітлюють правдиві історії, описують дії та вчинки конкретних людей, аби читач памятав, хто приніс нам перемогу, якою ціною вона дісталася. Книга розрахована на істориків, науковців, широке коло читачів. Має виховне значення.

 

Гальчак С. Д.  Визволення Вінниччини від нацистських загарбників (20 грудня 1943 р. — 28 березня 1944 р.): Монографія / 3-є вид.: доповн., перероб. — Вінниця: Консоль, 2010 . — 420 с.; іл.

У монографії аналізується період з 20 грудня 1943 — го по 28 березня 1944 року — час визволення Вінницької області від нацистських загарбників, йдеться про бойові дії на фронті, внесок у визволення Вінниччини народних месників та підпільників, участь  в опорі загарбникам сил національно — визвольного спрямування, антифашистів, цивільного населення, розповідається про подвиги героїв, безчинства окупантів на заключному етапі їхнього перебування на вінницькій землі.

 

Морозюк В. К.  На манівцях ( Село загублене у часі. Новелетки з далекої минувщини). — Івано — Франківськ: Гостинець, 2011 . — 84 с.

 

Кольчак В. В. Нариси створення обласної організації інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України. – Вінниця:   ФОП Горбачу І. П., 2010. – 280 с.: іл.

У книзі опубліковані нариси створення та діяльності обласної, міських та районних організацій інвалідів Великої Вітчизняної війни та Збройних Сил України, відображена їх діяльність з нагоди відзначення 65-ї річниці Великої Перемоги, 66-роковин звільнення України від фашистських загарбників, пам’ятні імена Героїв Радянського Союзу, воєначальників, під керівництвом яких частини Радянської Армії звільняли Україну та Вінниччину від окупантів.

Дячук Юрій Іванович народився 9 серпня 1954 р в м. Козятин. В Молдові живе з 1976 року. Член Союза народних майстрів Молдови. Член Союзу журналістів. Віце-президент Благодійного фонду українських професійних художників та народних майстрів «Відродження» в Р. Молодова.

Дячук, Юрій. А я живу … — мені цікаво…: Вірші /Кишенів . — ELAN INC . — 2008.-136с.

Філософське осмислення суті буття, пошуки істини, патріотична поезія, лірика та душевні зітхання — знайшли своє місце на сторінках книги. В другій частині книги розміщено ілюстрації робіт Ю. Дячук виконаних в техніці художньої різьби по дереву.

Дячук, Юрій. Придут другие времена: Стихотворения/ Юрий Дячук . — К.: ELAN INC, 2009 . — 144 с.

Поетична збірка віршів на російській мові, думки  якими  ділиться автор.

Янчук Світлана Сергіївна після закінчення школи працювала диктором Козятинського районного радіомовлення. Вийшла заміж за нашого земляка, українського письменника Бориса Янчука. ЇЇ поетична збірка сповнена щирості, відвертості і особливого ліризму.

Янчук Світлана Сергіївна. Пам’ятаю ту весну… Вірші.- Одеса: Друкарський дім, 2010.-96с. ISBN 978-966-3890291-70

 

Павлина Андрієнко-Данчук народилася 8 травня 1916 року в с. Вівсяники, Козятинського району, в родині агронома Тихона Дмитровича Андрійчука. Закінчила народну школу й гімназію, вступила до Житомирського Педагогічного Інституту на мовно-літературний факультет. В роки другої свтової війни  потрапила до Франції. В 1948 році  переїхала в Аргентину. З 1965р. проживає в Америці. Активно включається у виховну, редакторську та педагогічну діяльність Школи Українознавства. Від 1980 до 2004 року є активним членом 4 комісій, займає становище секретаря Шкільної Ради Українського Конгресового Комітету Америки і є педагогічним дорадником до трьох Шкіл Українознавства: Пассейк, Джерсі Ситі, Випанні і в Нью Йорку.

Павлина Андрійчук-Данчук. Національне питання в драматичний поемі «Бояриня» Лесі Українки.- Джерзі Ситі, Ню Джерзі. — 2007 . — 141с.

Гальчак С. Д. Регіонознавча інституція Східного Поділля: Вінницька філія Центру дослідження історії Поділля (2006 — поч. 2010 рр.). — Вінниця: Меркьюрі-Поділля, 2010.-160с.

У книзі йдеться про становлення створенної 1 листопада 2006 р. Вінницької філії Центру дослідження Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка, подаються біографічні відомості про її членів.

 

Гальчак С. Д.  Пізнаючи історію малої батьківщини: діяльність краєзнавців Вінниччини у 2005 — на поч. 2010.-148с.

У книзі йдеться про діяльність краєзнавців Вінничччини у 2005 — на початку 2010 рр., подаються біографічні відомості про членів правління та ревізійної комісії Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, а також положення про обласний краєзнавчий осередок.

Діячі науки ікультури України: нариси життя та діяльності[Текст] / О. В. Даниленко, Л. В. Іваницька, В. Ф. Колесник та ін. За заг. ред. А. П. Коцура, В. П. Коцура, Н. В. Терес. — Київ-Чернівці: Книги — ХХІ, 2010. — 688 с.

Посібник містить 201 нарис про головні віхи життя і діяльності провідних діячів науки й культури. Засобами біографістики розкриваються видатні досягнення науки й культури Укрпаїни у ХХ столітті.

Юрій-Ярун Мотронюк народився в с. Козятин, що на Вінниччині, 1935 р.
У 1955 р. закінчив Бердичівський машинобудівний технікум. Працював у м. Кемерово (Сибір) майстром ливарного цеху. Службу в Радянській армії  відбував на Далекому Сході в авіаційних військах. Працював у м. Фастові інженером-металургом та на Київському заводі «Київтрактордеталь» начальником Конструкторського бюро.
Поезії Яруна Мотронюка друкувалися на шпальтах фастівської газети «Перемога», у часописі «Сварог» та в газеті «За рідну віру». Саме чарівна Природа його рідного краю і спонукала Яруна займатися поезією. У творчаму доробку поета чимало віршів найрізноманітнішої тематики, кілька поем, поетичні переклади Єсеніна, Лермонтова, інтимна лірика.

Мотронюк Юрій — Ярун      Струмені серця [Текст] : поезії / Юрій — Ярун Мотронюк. — Вінниця: ФОП Данилюк В. Г., 2009. — 246 с.

Людмила Кузьмівна Махобродзь народилася в м. Прилуки Чернігівчької області в 1951 році. З п’ятирічного віку жила в Казахстані, який полюбила всім серцем. Там пройшли дитинство та юність.

В Джезказгані закінчила медичне училище.
В 1980 р. переїхала до Росії в м. Димитровград, де прожила 5 років.
Повернулась на Батьківщину. Живе і працює в Козятині.
Махобродзь, Л. К.       Жизнь с оттенками [Текст]: стихи / Л.К. Махобродзь. — Винница: Книга — Вега, 2009. — 112 с.

В нови поетичну збірку Людмили Махобродзь ввійшли вірші про юність та кохання. Книга такош багата ліричною поезією, в якій поет виспівує простори рідного краю, згадує про його минуле та іноді з відчаєм пише про нелегке сьогодення.

Мельник Павло Федорович народився 25 грудня 1930 р. в с. Куна Гайсинського району Вінницької області. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут по агрономії. Працював заступником директора Юзефо — Миколаївського цукрового заводу з сировини.

Краєзнавство та історія були другим захопленням П. Мельника. Він активно співпрацював з професійними краєзнавцями, науковцями, журналістами. Його історичні розвідки, як члена Національної спілки журналістів України, охоче друкували на сторінках районних та обласних часописів «Вісник Козятинщини», «Панорама», «Подолія», «Вінниччина» та ін. Перу Павла Федоровича належить біля 60 друкованих праць краєзнавчого спрямування.
Мельник П. Ф.    На споконвічних перехрестях [Текст] / П. Ф. Мельник. — Вінниця, 2009. — 332 с.
Зібрання історичних та архівних краєзнавчих матеріалів, що відкривають нові грані тих подій, які мали місмце в історії Козятинського краю — далекому і близькому минулому.

Володимир Карпович Морозюк народився в червні 1938 р. на Житомирщині в сім’ї  військовослужбовця і вчительки. Батько загинув під час війни. Дитиною довелося  пізнати весь тягар воєнного лихоліття, безбатьківство. Проживав з матір’ю на батьківщині свого батька в селі Немиринці Козятинського району. Згодом доля закинула Володимира Карповича на Прикарпаття, де він закінчив школу, інститут. Понад 40 років працює на ниві краєзнавства і публіцистики.  Постійно  дарує книги «…Землякам моїм – читачам Козятинської  районної бібліотеки».

Володимир Морозюк. Пом’яник . — Івано-Франківськ:Типовіт, 2006ю-192сю

Володимир Морозюк. Пом’яник – 3.- Івано-Франківськ: «Гостинець», 2006.-188с.
«Пом’яник-3» — одна з народознавчих книг  історика, публіциста, літератора, члена Національної спілки журналістів України Володимира Морозюка. У формі коротких енциклопедично-бібліографічних замальовок автор подає розмаїття імен з історичної спадщини, які повертаються до нас у часі відродження нашої національно-духовної пам’яті. Як зазначає письменник Роман Іваничук, що «…така доля нашої нації – через дар пам’яті є невмирущою».

Володимир Морозюк. Пом’яник – 4.- Івано-Франківськ: «Гостинець», 2007.-164 с.

У пропонованій новій книзі-збірнику «Пом’яник-4» автор  веде мову про таке унікальне явище в історії України, як Українське Січове Стрілецтво, яке, як співається в пісні «Ой, у лузі червона калина», на початку ХХ ст. стало у «кривавий тан», щоб «визволяти братів-українців з московських кайдан». Пам’яті про героїзм, патріотичне самозречення Українських Січових Стрільців (УСС) і Стрільців Української Галицької Армії (УГА) в ім’я України та її волі присвячується ця книга.

Володимир Морозюк. Пом’яник – 5.- Івано-Франківськ: «Гостинець», 2007.-148с.

Любий друже! У Твоїх натруджених руках – новий «Пом’яник» під числом п’ятим як продовження коротких, енциклопедично-словникових розповідей-згадок про постаті-персоналії наших попередників, яким судилося долею жити і творити на землі Прикарпатській, — відомих і невідомих борців за волю України, письменників і митців, громадських і освітянських  діячів: кожний із них прислужився українському народові своєю працею, своїм талантом і духовним покликанням.

Володимир Морозюк. Пом’яник – 6.- Івано-Франківськ: Видавець Треняк І.Я., 2008.-172с.

Автор «Помяника-6», хоча б частково, дещицею своєї праці намагається розчистити замулені джерела нашого історичного буття, розбудити життєві струни українського громадянства і винести на алтар широкого засягу  багатообразну палітру імен і подій, які варті на наше свято образне дійство. Бо, як глаголить народна мудрість, велике бачиться на відстані.

Володимир Морозюк. Пом’яник – 7.- Івано-Франківськ: Видавець Третяк, 2008.-96с.

У книзі «Пом’яник 7″ письменник, почесний член спілки краєзнавців Прикарпаття, лауреат премії імені Івана Вагилевича Івано-Франківської обласної Ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Володимир Морозюк – залишається вірним болісно-щемливій темі національної честі і гідності. Читач разом з автором знову пройде дорогами, містами і селами Прикарпаття, якими ходили, де працювали в ім’я України її непересічні особистості – відомі і забуті. Актуально і вічно у творчому доробку автора горить вогонь пам’яті про героїчно-трагічні сторінки недослідженого до цього часу антифашистського підпілля на теренах колишнього Махнівського (Комсомольського), а нині – Козятинського району Вінниччини у серпні 1941-грудні 1942 рр.

Володимир Морозюк. Пом’яник – 8.- Івано-Франківськ: Видавець І.Третяк, 2009.-92с.

«Помяник» — похідне від слів «пам’ять», «пам’ятати», «пом’янути». Під восьмим числом своєї чергової збірки «Пом’яник» автор уладнав в’язанку коротких довідково-бібліографічних замальовок-розповідей про непересічних особистостей, які жили і боролися на землі Українській, зокрема на Прикарпатті та Вінниччині: вони творили добро задля рідного народу – кожний у міру своїх сил та духовних і фізичних можливостей. І свої патріотичні почуття кожний з них виражав у властивій лиш йому формі.

Зарицький Петро Анатолійович народився 12 червня 1957 р. в с. Сокілець Козятинського району Вінницької області. За фахом агроном, закінчив також Київський інститут політології і соціального управління. Працював агрономом, заступником голови колгоспу, нині працює на журналістській ниві. Лауреат  премії ім. М. Трублаїні, Всеукраїнської літературної премії ім. М. Коцюбинського.

Петро Зарицький.   Діти Чорноземів: Вірші та поеми. – Вінниця: ДП «Державна картографічна фабрика, 2008.-112с.
Чергова збірка поезій відомого подільського поета Петра Анатолійовича Зарицького «Діти чорноземів» — це драматична сповідь і покута за страждання українського села, за його деградацію і вимирання. В збірці вміщено драматичну поему «Ку-ку» про голодомор 1932-1933 років, що вражає високою правдою і поетичною напругою.
Книга розрахована на широке коло читачів, та найбільше адресована молоді, яка покликана не допустити повторення в українській історії пережитих жахів.

Зарицький П.А.  Білий димар. –ДП «Державна картографічна фабрика», 2007.-224 с.

ISBN 978-966-202-4-00-5

Нова збірка відомого українського поета Петра Зарицького «Білий димар» — це книга про важке селянське щастя й непогасну любов кохаючого серця. Окремі розділи книги повертають читача в драматичну українську історію й правдиво та високохудожньо змальовують долі відомих національних постатей.

Марія Гуцало (Анна Марія Перчишка) подолянка, народилась в селі Дружне (Овечаче) Калинівського району Вінницької області.
Автор багатьох публікацій обласних, районних газет. Видала чотирнадцять книжок, вісім з них дитячі.   На зустічі з читачами нашої бібліотеки подарували книгу спогадів про життя і творчість Євгена Пилиповича Гуцала

Поділля — його Єрусалим [Текст]: Спогади про життя і творчість Євгена Пилиповича Гуцала / Упоряд . М. Гуцало . – Вінниця: ТОВ «Вінницька міська друкарня», 2008 . – 287с.

Спогади зібрані сестрою Є. Гуцала  талановитою письменницею, фольклористкою Марією Гуцало, є тим життєдайним джерелом пізнання світу виснажливої творчості та постійної боротьби за утвердження себе і своєї нації у цьому тривожному світі.

Янчук Б. В.  Пароль – «Верфольф»: Роман. – Одеса:  Астропринт, 2007.- 256с.

Це гостросюжетний пригодницький твір, дія якого розгортається поблизу ставки Гітлера «Вервольф» під Вінницею.
Письменник малює реальні трагедії в Глухому Яру, де відбувалися масові розстріли мирних жителів – євреїв та військовополонених, котрі будували підземні бункера Гітлерової штаб-квартири, таємного аеродрому та підземного кабелю Вінниця – Берлін. Усі вони, здавалося, були розстріляні, але знайшовся свідок, який дивом уцілів…
У романі чимало місця відведено показові життя селян під час гітлерівської окупації, їх  боротьби проти загарбників.  Згадуються рідні авторові місця.

Постійно поповнюють фонди бібліотек району книги передані Козятинською РДА

Лихоліття Голодомору. Хроніка Козятинського району. — Вінниця: ТОВ Консоль, 2009.-С.226.

Спогади та свідчення очевидців, мартиролог Голодомору. Узагальнено пошукову роботу в розрізі кожної територіальної громади Козятинського району.